Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Sartid je prodat bolje

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 18 oktobar 2008 08:03
Milan Puric
Sa vecinom iznetih cinjenica se slazem.No polazni stav da je "Sartid" bolje prodat nije tacan.Gradjani Srbije(kroz poreze) placaju dug "Sartida" od milijardu i sedamsto miliona maraka,koje je tadasnja Vlada preuzela da plati na ime dugova koje je "Sartid" imai.Ima tu i drugih obaveza no o tome bi neko poput Vas sigurno imao vise da kaze.
Preporuke:
0
0
2 subota, 18 oktobar 2008 16:02
vuk, onaj pravi
Vrlo zabrinjavajući tekst! Izneta argumentacija prosto zahteva da se čuje i druga strana. Jer, ne treba zaboraviti, izbori su upravo dobijeni ovim kontroverznim ugovorom. Brine me to, što ova analiza dolazi od DSS. Mislim, da ne završi kao i dosadašnje analize. Skrajnuta i bez reakcije autora...P.S.Sartid je "jezička finesa", a ne tvrdnja...
Preporuke:
0
0
3 nedelja, 19 oktobar 2008 09:37
drasko
Mozda Sartid jeste bolje prodat, medjutim potpisivanjem SSP se drzava Srbija obavezuje da dotira Sartid u slucaju potrebe.
Preporuke:
0
0
4 nedelja, 19 oktobar 2008 16:57
Pera
"Sartrid" je prodat za 23 miliona dolara, koliko danas vredi fudbalski klub "Sartid", sa igralištem, stadionom i svlačionicama. Ugovor sa "Fijatom" je dimna bomba, predizborna. Dobro za Kragujevac, loše za Srbiju. Da li smo 300 miliona evra, za "Fijatovih" 700 miliona evra. Plus besplatna zemljišna renta na 10 godina, plus oslobođenje poreza na 10 godina, plus najeftinija radna snaga Evrope. Evropa je blagorodna ,pa će da nagradi.Što bi se reklo"Za evropsku Srbiju".
Preporuke:
0
0
5 ponedeljak, 20 oktobar 2008 12:19
vogon
Eh, dinikiću nije valjao ugovor sa rusima za NIS a valja mu ovakav ugovor sa fijatom. E stvarno je Srbija obećana zemlja, jer se u njoj svaka čuda događaju. Pa ko je pravio i kako ovu vladu ko je sve čini dobro je da nije i gore nego što jeste. Odlična analiza ugovora koji mnogi smatraju spasom srpske privrede i velikim plusom ove nesretne vlade. Nažalost kada se nešto pravi sa ciljem predizborne reklame ispada kuso i nedorečeno. Kada bi političari u našoj zemlji odrasli i prestali razmišljati kao bubašvaba od nadražaja do nadražaja (da ne kažem od izbora do afera) i imali realnu strategiju razvoja naše zemlje, bilo bi nam svima bolje, osim analitičara koji bi morali promeniti profesiju jer ne bi imali o čemu da pišu.
Preporuke:
0
0
6 petak, 31 oktobar 2008 23:19
T.D.B.
Gospodine Popoviću,
Danas ste na Skuštini Srbije izneli vrlo bitno zapažanje u vezi privatizacije Zastave. Postavili ste pitanje kakva će kvalifikaciona struktura zaposlenih u Zastavi biti za nekoliko godina? Iskazali ste bojazan da će to možda uticati na smanjenje broja studenata na univerzitetima u Kragujevcu i Beogradu orijentisanih na automobilsku industriju. Taj aspekt privatizacije u Srbiji od 2001.godine je potpuno zanemaren. Navešću primer privatizacije Sartida (USSS). Ukoliko bi se analizirala izmena kvalifikacione strukture USSS uoči i četiri godine nakon promene vlasništva, moglo bi se zaključiti sledeće:
• Da je veliki broj visokoobrazovanih kadrova napustio USSS u prve tri godine njegovog vlasništva (kupoprodajni ugovor je obuhvatao obavezu USSS da u prve tri godine ne otpušta zaposlene radnike)
• Da je veliki broj visokoobrazovanih kadrova prihvatio ponudu datu odmah nakon isteka pomenute tri godine iz kupoprodajnog ugovora, da dobrovoljno raskinu radni odnos i do sticanja uslova za penziju budu na birou za nezaposlene, odnosno, da odu u penziju pre isteka zakonske mogućnosti da rade pun radni staž od 40 godina (uz odgovarajuće novčane nadoknade)
Ovo je doprinelo da se bitno izmeni kvalifikaciona struktura zaposlenih samo za četiri godine od obavljene privatizacije, a trenutne posledice i one koje mogu biti ubuduće, su:
• Gubitak potencijala iskustva i znanja visokostručnih kadrova koji su ranije prekinuli svoj rad u USSS Smanjenje interesovanja za studije metalurške struke
• Tehnološka zavisnost i naučna inferiornost Srbije u metalurškoj struci (privredni napredak Kine se podudara sa činjenicom da su najveći proizvođači čelika u svetu)
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner